Nāciju simboli seklā grāvī

By on 14.06.2011

Cilvēki vienmēr ir centušies pielāgot apkārtējo vidi savām vajadzībām. Paverieties apkārt – cik no tā, ko redzat ir nepārveidots un cilvēku darbības rezultātā neietekmēts? Gan laukus, gan mežus, gan ūdensteces esam centušies veidot mums ērtāk pieejamus un izmantojamus. Meži pārtapa līdumos, mitraines nosusināja grāvji. Filmiņā redzams krūmiem aizaudzis, sekls grāvis – tieši šāda mākslīga ainava ir visnotaļ piemērota dzīvotne dažādām putnu sugām.

Putni visā Pasaulē saista cilvēku uzmanību, tos apdzied dziesmās, atdarina dejās, lidaparātos aizgūts putnu spārna dizains.  Aiz cieņas pret putniem jau teju 50 gadus visā Pasaulē valstis nominē  katra savu nacionālo putnu. Filmiņā redzam dažus no tiem  – balto cielavu Motacilla alba – Latvijas nacionālo putnu; sarkanrīklīti Erithacus rubecula – Lielbritānijas „karalisko putnu”;  melno meža strazdu Turdus merula – Zviedrijas simbolu un žagatu Pica pica, kuras Āzijas radiniece – Taivānas zilā žagata ir iecelta par Taivānas nacionālo putnu, taču cita – Korejas žagata ir Dienvidkorejas simbols. Vienīgi erickiņš Phoenicurus phoenicurus pagaidām ir bez „valsts piederības”.

Comments

 1. Vivus
  23.09.2013

  Leave a Reply

  Varbūt sākt kampaņu internetā, lai erickiņu paņem kāda jaunā valsts, kaut vai Kosova? Kredīts te nebūtu vajadzīgs, pietiktu ar pāris desmitiem latu.

  • Aloizs Vaze
   24.10.2013

   Leave a Reply

   Vivus, vai Jūs pats sapratāt, ko uzrakstijāt? Vai Domājat, ka savu kredītu reklamēšana visās malās Jums kaut ko pienesīs?

Leave a Reply