Cemex Putnu dienas Kolkasragā

800x500_juras-zagata_A.Poiss_.jpg

Rudens ir klāt. Dzeltē lapas, sārtojas dzērvenes. Dzērves, zosis, bezdelīgas un citi vairāku desmitu putnu sugu pārstāvji lasās baros, kārtojas kāšos un ceļo uz siltajām zemēm. Latvijas rietumu robeža ar sākumu Kolkasragā ir viens no migrācijas ceļiem tiem putniem, kas ceļo no ligzdošanas vietām ziemeļvalstīs - Igaunijā, Somijā, Zviedrijā.

Tātad mūsu Kolkasrags ir tā vieta, kuru pazīst mūsu pasaules daļas putnu pētnieki un putnu vērotāji, jo šeit migrācijas laikā ir daudz lielāka iespēja nekā citviet novērot putnu pasaules retumus, iegūt vērtīgus datus par putnu migrāciju, „nomedīt” veiksmīgus foto kadrus.

Vienlaikus šis laiks un vieta ikvienam dabas draugam piedāvā iespēju relaksēties jūras krastā, vērojot putnus, jo putni ir visvieglāk novērojamie dzīvnieki.

 Putnu dienas visā Latvijā jau kļuvušas par tradīciju. Latvijas ornitoloģijas biedrība, Dabas aizsardzības pārvalde ar firmas Cemex atbalstu tās organizē divas reizes gadā pavasarī un rudenī reizē ar putnu migrāciju. Arī šoruden 1. un 2. oktobrī notiks putnu vērošanas ekskursijas Kolkasragā.

Sestdien, 1.oktobrī no plkst. 8:00 līdz 10:00.

Svētdien, 2.oktobrī no plkst. 8:00 līdz 10:00.

 Abus brīvdienu rītus putnus ieraudzīt un atpazīt palīdzēs Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģionālās administrācijas ornitologs Helmuts Hofmanis. Tikšanās vieta – Kolkasraga stāvlaukums! Pēc plkst. 8 pievienojieties putnu vērotājiem Kolkasraga liedagā.