Slīteres ceļotāju dienas Dundagas novadā 2012.gada 2.un 3.jūnijā

Vaidesplava_rits1_040611.jpg

Jau trešo gadu pēc kārtas notiks Slīteres Ceļotāju dienas, tātad jau tradicionāls pasākums, kas pašā pavasara plaukumā aicina Tevi pavadīt divas mežu un jūras elpas pilnas brīvdienas Slīteres nacionālajā parkā, Līvu krastā, Dundagas novadā, Latvijas ziemeļrietumos.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, vairāk vērības pievērsts Dundagas novada aizsargājamām dabas teritorijām ārpus Slīteres nacionālā parka. Piemēram, pārgājieni Raķupes un Kaļķupes ielejās. Protams, Tevi gaida arī vairāki citi jaunumi un jau iecienīti ceļojumi, gan kopā ar pieredzējušiem vietējiem, gan viesu gidiem un darbnīcu vadītājiem. Būs iespējas doties dažādos dabas un kultūrvēstures izzināšanas maršrutos, gan ar kājām, gan velosipēdiem, gan laivām un pat ar bijušās padomju armijas automašīnām.

Īpaši vilinoša ir piedāvājumu buķete pie Šlīteres bākas, kur varēs darboties kopā ar Daugavpils universitātes Sistemātiskās bioloģijas institūta, kā arī Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistiem, gan pētot kukaiņu pasauli caur fotoaparāta objektīvu entomologa vadībā, gan vērojot putnus kopā ar ornitologu. Turpat būs iespēja arī nodibināt sakarus bez robežām jeb katram pašam uz brīdi kļūt par radioamatieri.  

Citviet teritorijā kopā ar izciliem speciālistiem, sava aroda entuziastiem būs iespēja  iepazīt jūras zivis, ciemoties pie iekšzemes ūdeņu iemītniekiem, pētīt kāpu mežu augāju, izzināt koka dzīvi no sēklas līdz kritalai, un pat kopā ar paleontologu atpazīt Latvijas tropu jūras iemītniekus Baltijas ledus ezera krastā!

Pašā Kolkas galā Tevi, protams, gaidīs līvu ķēķī Kolkas līvu centrā „Kūolka”, kā arī pirtu salidojumā Kolkasragā. Turpat un „Ūšos” arī izbraucieni ar ūdens velosipēdiem. Ļoti vilinošs jaunums - Pastaiga industriālās Kolkas vēsturē un Latvijas labāko šprotu degustācija! Un Stīgu trio Kolkas baznīcā!

Dundagas apkārtnē arī piedāvājumi raibu raibie. Varēsi doties ar vides gidu fitoplezīrā vai Dakterlejas iepazīšanā, arī paviesoties Krišjāņa Barona dzimtas atzara vecsaimniecībā „Jumari” un apmeklēt Kubalu skolas – muzeja sētu. Vai varbūt tomēr ļauties pavisam mierīgai dzīves apcerei, gleznojot Ķurbes „Līdumkalnos”?

Jau tūristu iecienītā Pāces vilnas fabrika Tev nodrošinās pilnu krāsu spektru visās to niansēs. Noteikti izmanto arī iespēju paplašināt savu zināšanu (un stādmateriāla)  bagāžu dārzkopībā Dundagas „Amaļos”. Tur un vēl kaimiņos Tevi gaidīs īstenas sava aroda guru. Ja vēl gluži nebūs nogatavojušies ķirbji un tomāti, tad acālijas un rododendri gan jau ziedēs!

Un kur nu vēl SPA procedūras, masāžas un dažādu gardumu degustācijas!

Savdabīgu akcentu Ceļotāju dienā šogad ienesīs sestdien, 2. jūnijā notiekošie Dundagas pils svētki „Dzīvo zaļāk!”. To rīkotāji un norises visu diennakti gaidīs arī no dabas izzināšanas nogurušos ceļotājus. Visas dienas garumā notiks koncerti, kuros dziedās un dejos ne tikai dundadznieki, bet arī viesi no citām Latvijas pilsētām. Uz jokiem un spēlēm mūs aicinās improvizācijas teātra studija “Improzoo” no Rīgas. Tāmiņizloksni duņdžiņmēlē iegrozīs Velta Skurstene. Amatnieku darbnīcās amatnieki rādīs savas prasmes. Varēs iepazīties ar  Moricsalas foto izstādi un Dundagas mednieku kluba “Dundaga” medību trofeju izstādi. Vakarā pils parkā grupas “Putnu balle” koncerts. Dienas noslēgumā balle.

Detalizētu Slīteres ceļotāju dienu programmu lūdzu skatīt: http://sliteresdiena.wordpress.com

Izvēlies un plāno savas brīvdienas!

 Dundagas tūrisma informācijas centrs (Dundaga - Šlītere - Kolka)
Tel.+371-29444395, 63232293
Fakss +371-63232294
www.dundaga.lv
www.ziemelkurzeme.lv

Slīteres ceļotāju dienu galvenie organizētāji un atbalstītāji: Dundagas novada pašvaldība,  Dabas aizsardzības pārvalde, SIA „Kolkasrags”, Latvijas Lauku tūrisma asociācija "Lauku ceļotājs"