Aicinām uz Slīteres nacionālā parka Kukaiņu nakti

J130716_kukainu_nakts.jpg
 J130716_kukainu_nakts
Jūlija pēdējā sestdienā, 27. jūlijā plkst. 21:00 Dundagas novadā pie Šlīteres bākas notiks Slīteres nacionālā parka 90 gadu jubilejai veltīts pasākums „Slīteres Kukaiņu nakts”. Unikālo, nu jau par tradīciju kļuvušo pasākumu rīko Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Latvijas Entomoloģijas biedrību un biedrību "Zaļā doma".
 
Kukaiņi ir sugu skaita ziņā nozīmīgākā dzīvās dabas daļa. Savukārt Slīteres nacionālais parks ir viena no interesantākajām dabas teritorijām visā Latvijā, jo tik liela dabas daudzveidība ir vien retā īpaši aizsargājamā dabas teritorijā. Daudzām kukaiņu sugām še ir Latvijā vienīgā mājvieta  un Šlīteres Zilo kalnu krauja, uz kuras atrodas Šlīteres bāka, ar tās platlapju mežiem ir kā radīta mazajiem nakts lidoņiem.
 
Pasākuma programmas „nagla” kā allaž būs gaismas priekšnesums jeb kukaiņu gaismošana ar seškājainiem lidojošiem, rāpojošiem, lielākiem un mazākiem „aktieriem”. Šoreiz līdzās sisinātājiem, dūcējiem un džinkstētājiem pasākuma muzikālo daļu kuplinās jaunie mūziķi „Cat from Japan” un „Vecpilsētas dziedātāji”. Reizē ar kukaiņu bilžu šovu uzklausīsim entomologu stāstus, kāpsim bākā, lai vērotu Slīteres naksnīgos mežus no tās augstumiem. Improvizēta laboratorija dos iespēju vērot kukaiņus mikroskopā. Dosimies naksnīgā pastaigā kopā ar kukaiņu dabas pētniekiem.
 
Uz tikšanos Šlīterē pie bākas! Ņemat līdzi segu, uz kuras apsēsties, lukturīti, kas tumsā ceļu rādīs un rāmu, nesteidzīgu garu!
 
Andra Ratkeviča
Dabas aizsardzības pārvaldes
sabiedrisko attiecību speciāliste
 B

Pasākumu finansē Latvijas Vides aizsardzības fonds projekta „Aizsargājamas dabas teritorijas jubilejas pasākumu cikls „Slīterei 90”” ietvaros

Pasākumu atbalsta LEADER līdzfinansētais projekts""Ceļojošā dabas klase"- mobils, interaktīvs dabas izziņas nodarbību aprīkojums"