Kāpēc mums bučot katru vardi?

vilnis_400.jpg

4.novembrī plkst.15:00 dabas pētnieks Vilnis Skuja atklās jauno Ventspils muzejpedagoģisko programmu Kobiņi un naģes ar lekciju par abiniekiem un rāpuļiem.

Ventspils muzejs novembrī piedāvā jaunu muzejpedagoģisko programmu ciklā Daba un vēsture, sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi Baltijas jūras reģiona programmas projektā „Baltijas Zaļā josta”.

Brīdī, kad rāpotāji un čāpotāji lēnām taisās uz ziemas guļu, Ventspils muzejs piedāvā ielūkoties pirmo sauszemes mugurkaulnieku rosīgajā dzīvē. Dabas pētnieks Vilnis Skuja sola iepazīstināt ar Latvijā sastopamajām trīspadsmit abinieku un septiņām rāpuļu sugām, no kurām puse ir aizsargājamas un dažas pat būs sastopamas Muzeja izglītības centrā. Saudzējamas gan ir visas vardes, krupji un čūskas, jo šiem zvēriem ir plāna āda, caur kuru viegli var iedarboties ķīmiski ietekmēta vide. Ziemeļkurzeme gan pagaidām var nebēdāt par abinieku daudzumu, jo pēc pētnieku novērotā, šeit, it īpaši Slīterē un Ances mežos, gana daudz kurkstētāju. Arī šo radībiņu portreti būs skatāmi Viļņa Skujas fotoizstādē Slīteres nacionālā parka abinieki un rāpuļi, kura tapusi projekta „Baltijas Zaļā josta” ietvaros. 

 Iespējams, pēc muzejpedagoģiskās nodarbības un lekcijas apmeklējuma kādam tikai nostiprināsies ticība varžu prinčiem vai princesēm, jo tieši abinieki ir pirmie, kuru ekstremitātēm ir pieci pirksti, turklāt ar vardēm tiešām jāapietas uzmanīgi, kā jau īstām dabas princesēm.

 Informācija tapusi sadarbībā ar www.ventasbalss.lv